ЈО: Обдукција на загинатите во Лепенец, притвор за скопјанецот кој ја претекнувал колоната

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје прибира докази за тешката сообраќајна несреќа која се случи завчера на патот Скопје – Блаце, а во која загинаа три лица чии тела вчера попладне беа извадени од реката Лепенец. -По извлекувањето на автомобилот „БМВ“ со косовски регистарски ознаки и трите тела на починатите патници од водите на … Continue reading ЈО: Обдукција на загинатите во Лепенец, притвор за скопјанецот кој ја претекнувал колоната