Таравари: Добри времиња! Кон Европа!

По конференцијата и изјавите на лидерите, во рамките на состанокот на лидерите на Западен Балкан – ЕУ што се одржува денеска во Скопје, за време на паузата, лидерот на Алијансата за Албанците (АА), Арбен Таравари, се сретна со Рама и Курти. Како што дознава „Фронтлајн“ на средбата е разговарано за многу теми и за одлуката … Continue reading Таравари: Добри времиња! Кон Европа!