Крај на потрагата по малата Данка: Вучиќ објави дека две лица го признале убиството

Полицијата уапси две лица осомничени за убиството на Данка Илиќ, соопшти српскиот претседател Александар Вучиќ на вонредна седница на Владата на Србија, пренесува N1. Потрагата по детето кое исчезна минатиот вторник траеше 10 дена. Тие го признале убиството, додаде Вучиќ. Со какви чудовишта си имаме работа… Сега ја водат полицијата до местото каде што го … Continue reading Крај на потрагата по малата Данка: Вучиќ објави дека две лица го признале убиството