fbpx
Friday, 3 December 2021

СПОРТ

Украина втор противник на македонските кошаркари во мундијалските квалификации

Македонската кошаркарска репрезентација го одржа единствениот тренинг во „Палатата на спортовите“ во Киев каде вечерва од 18 часот го игра вториот натпревар...

Прочитај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски оцени дека „црвено – жолтите“ не се аутсајдери против Италија, иако актуелниот европски првак е фаворит...

Прочитај повеќе

Манчини: Многу тешка жрепка за нас, Северна Македонија е многу добар тим

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини ја оцени како неповолна жрепката за мундијалскиот бараж, која на актуелниот европскиот првак во полуфиналето...

Прочитај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Македонската фудбалска репрезентација ќе игра против европскиот првак Италија во полуфиналниот бараж за пласман на Светското првенство 2022 во Катар, одлучи денешната жрепка во...

Прочитај повеќе
Page 1 of 132 1 2 132