fbpx
Saturday, 24 September 2022

СПОРТ

Украина побара исфрлање на руската репрезентација од ждрепката за квалификациите за ЕП 2024

Претседателот на Украинската фудбалска асоцијација (УАФ) Андриј Павелко го искажа неговиот став во врска со можното учество на руската репрезентација...

Прочитај повеќе

Дончиќ ја презема вината за четвртфиналниот пораз од Словенија

Словенечкиот репрезентативец Лука Дончиќ ја презема одговорноста за елиминацијата на неговата репрезентација во четвртфиналето на Европското кошаркарско првенство. Словенија синоќа...

Прочитај повеќе

Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за средбите со Грузија и Бугарија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски денес го објави списокот со фудбалери за последните два натпревара, против Грузија (23...

Прочитај повеќе
Page 1 of 193 1 2 193