fbpx
Tuesday, 18 January 2022

ПОЛИТИКА

УНИЦЕФ: Одложувањето на второто полугодие да биде привремено, затворањето на училиштата мора да е последна мерка

Додека земјата минува низ уште еден бран на инфекции со КОВИД-19, сè почесто предизвикан од сојот омикрон, најдобриот интерес на...

Прочитај повеќе

Пендаровски-Петков: Надминувањето на меѓусебните недоразбирања е важно за напречено одвивање на македонските евроинтеграциски процеси

Претседателот Стево Пендаровски го прими претседателот на Владата на Република Бугарија, Кирил Петков, кој престојува во официјална посета на Република...

Прочитај повеќе

Проди: Час поскоро да продолжи проширувањето на ЕУ со сите земји од Западен Балкан

Поранешниот претседател на Европската комисија, Романо Проди, денеска во обраќање пред учесниците на онлајн-церемонијата на доделување на Светската награда за...

Прочитај повеќе

Шаќири: Учениците, родителите, наставниците за време на продолжениот распуст максимално да се придржуваат до мерките и препораките за заштита од ковид-19

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска на прес-конференција информираше дека на негово барање, врз основа на препорака од...

Прочитај повеќе

Николовски на средби со директорите на АХВ и на Платежната агенција, Бабовски и Бачовски

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ)...

Прочитај повеќе

Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје -Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји

Воведувањето на нова авиолинија од Софија до Скопје ќе допринесе во зближување на двата народи, како и развој на економските...

Прочитај повеќе
Page 1 of 1605 1 2 1,605