fbpx

ЕКОНОМИЈА

Ковачевски-Тренчевска: Грижата за пензионерите е наш приоритет, со новите мерки го штитиме стандардот на највозрасните

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, денеска одржаа...

Прочитај повеќе

Средба на претседателот на Собранието со потпретседателката на Светска банка за Европа и Централна Азија

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија,  Талат Џафери денеска остварил средба со потпретседателката на Светска банка за Европа и...

Прочитај повеќе

Ковачевски: Од денеска повторно дневна евтина тарифа, дополнителни заштеди од 1.000 денари по семејство

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието на Република Северна...

Прочитај повеќе

Ковачевски: Од денеска стартува и новиот 9-ти сет мерки – финансиска поддршка за ученици, студенти, пензионери, ранливи категории граѓани, земјоделци, компании – никој не е оставен сам!

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Парламентот го објасни новиот...

Прочитај повеќе

Бочварски: Правиме рестарт во градежната дејност, со новите политките ја зголемуваме конкуренцијата на домашниот градежен сектор

Министерството за транспорт и врски е силно посветено на унапредување на целиот градежен сектор и во таа насока се движи...

Прочитај повеќе

Како никогаш досега Владата со поддршка за студентите, пензионерите и домаќинствата! Што содржи 9-тиот пакет економски мерки?

Стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13 до 15 часот. Со воведување на дневната евтина тарифа, домаќинствата...

Прочитај повеќе
Page 1 of 779 1 2 779