Sunday, 9 August 2020

ФРОНТ

Свадба е голема – Ќе го ротирале Еленовски, еден ден ќе бил Албанец, другиот ден ќе се ротирал како Македонец?

пишува: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Доцна синоќа, така добро темпирано, „сериозни медиуми“ јавија дека ГОТОВО - постигнат е договор помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и...

Прочитај повеќе

Честито Влада! Мицкоски го прифатил премиерот на Ахмети, се согласил на Северна, законот за јазици и договорите со Бугарија и Грција?

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Честито Влада! Мицкоски го прифатил и признал името Северна Македонија, Договорот со Бугарија, Договорот со Грција, Законот...

Прочитај повеќе
Page 1 of 62 1 2 62