Tuesday, 27 October 2020

ДЕНЕС

(ВИДЕО) Јанчев: Апелирам граѓаните да бидат одговорни, 25-годишен кавадарчанец е во критична состојба

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев по состанокот на Кризниот штаб апелира до граѓаните да бидат одговорни. ,,Вечерва заседаваше општинскиот кризен...

Прочитај повеќе

Николовски: СДСМ со демократизирањето е пример за воспоставување европски стандарди во оваа нова македонска политичка епоха

СДСМ, со демократизирањето на партијата, е пример за воспоставување европски стандарди во оваа нова македонската политичка епоха, истакна Љупчо Николовски...

Прочитај повеќе

Вечерен преглед на вести: По подолго време повеќе оздравени од новозаразени со Ковид-19 кај нас, дури 15 починати; во светот над 32 милиони излекувани…

Денес се регистрирани 247 нови случаи на Ковид 19, оздравени се 321 пациент. - Дури 15 починати, хоспитализирани 562, двајца...

Прочитај повеќе

Бесими очекува 4% раст наредната година и Буџет што ќе го поддржи економското закрепнување

Раст од четири отсто догодина согласно основното сценарио изработено од Министерството за финансии, очекува министерот за финансии Фатмир Бесими. Буџетот наредната...

Прочитај повеќе

Повеќето компании во Словенија размислуваат да ја зголемат работата од дома на долг рок

Повеќето компании во Словенија размислуваат долгорочно да го зголемат работењето од дома и по пандемијата на коронавирусот, покажа истражување спроведено...

Прочитај повеќе

Пронајдена вода на Месечината со помош на најголемата летачка опсерваторија во светот, Софиа (ВИДЕО)

На површината на Месечината е пронајдена вода за првпат со помош на телескопот Софиа, објави администраторот на НАСА, Џим Бриденстајн...

Прочитај повеќе
Page 1 of 2113 1 2 2,113