fbpx

Ердоган прогласи еднонеделна жалост; Турската нуклеарна безбедност не е загрозена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган прогласи еднонеделна национална жалост поради катастрофалниот земјотрес. Поради земјотресот е прогласена недела на национална жалост....

Прочитај повеќе

Тимовите на СДСМ и Алијансата за Албанците ги привршуваат преговорите за проширување на владината коалиција

Тимовите на СДСМ и Алијансата за Албанците, како што информираат од АА, ги привршуваат преговорите за проширување на владината коалиција....

Прочитај повеќе

Рестрикциите за струја останаа неостварена желба на опозицијата, домашните капацитети ги задоволија потребите на граѓаните

Зимскиот период, односно грејната сезона во земјава изминува без рестрикции за електрична енергија. Најавите за можен недостаток на струја започнаа...

Прочитај повеќе

Домашните опскуранти од групата „TNT“ не успеаја во својата аудиција, а Бугарите манифестираат недемократско однесување

Пишува: НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Значи можело, помалку или повеќе, упристоено да се чествува роденденот/смртта/годишнината на Гоце Делчев во Скопје. Не се...

Прочитај повеќе

Ковачевски: Каменувањето на македонскиот клуб во Благоевград е чин на вандализам кој најостро го осудувам

Каменувањето на македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград е чин на вандализам кој најостро го осудувам. Ваквите активности не...

Прочитај повеќе

Новинари и граѓани со честитки и пофалби до македонската полиција: Безбедноста на највисоко ниво, достоинството сочувано!

Бројни честитки и пофалби до МВР и македонската полиција на социјалните мрежи од страна на новинари и граѓани за вчерашното...

Прочитај повеќе
Page 1 of 864 1 2 864