fbpx

АКЦЕНТИ

Проф. Хаџи Јанев по настаните во Косово: Русија има добра инфраструктура за влијание на Балканот

„Случувањата на северот на Косово засега не можат да имаат некое посериозно влијание врз политичките и безбедносните текови во регионот....

Прочитај повеќе

Ковачевски: Апелирам за деескалација на настаните во Косово и на продолжување на дијалогот

Претседателот на Владата на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, преку напис на Фејсбук вели дека со голема загриженост се следи ситуацијата...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Намалувањето на компјутерскиот криминал е резултат на намалување на кривичните дела со платежните картички

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во ексклузивното интервју за Фронтлајн и ЦИВИЛ Медиа, вели дека трендот на намалувањето на...

Прочитај повеќе

На Русија и сметало и присуството на Бујар Османи во ОН! Рама: „Да, претставникот овде е од Северна Македонија“

„На која основа го поканувате министерот за надворешни работи на Северна Македонија на денешната средба, во својство на претседавач со...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Османи: Да не бевме во НАТО, во услови на руска агресија во Украина, не знам како би се справиле со анксиозноста

Министерот за надворешни работи - Бујар Османи во ексклузивното интервју за Фронтлајн и ЦИВИЛ Медиа, вели дека руската агресија во...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Османи: „Фронтот за Европа“ не ја исклучува можноста за заеднички кандидат на претседателските избори

„Како никогаш досега, општеството е поларизирано по однос на едно прашање – европската перспектива. Значи веќе имате граѓани и политички...

Прочитај повеќе
Page 1 of 109 1 2 109