fbpx

Ердоган прогласи еднонеделна жалост; Турската нуклеарна безбедност не е загрозена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган прогласи еднонеделна национална жалост поради катастрофалниот земјотрес. Поради земјотресот е прогласена недела на национална жалост....

Прочитај повеќе

Пречекани украинските бранители ослободени од руско заробеништво. Зеленски: Украина ќе го одржи Бахмут

Андриј Јермак, шефот на кабинетот на претседателот Володимир Зеленски, Андриј Јермак, изјави денеска дека Украина вратила 116 војници како дел...

Прочитај повеќе
Page 1 of 1004 1 2 1,004