fbpx
Saturday, 25 September 2021
 
Цивил медиа ги разоткрива „Кратките нозе“ на Апасиев
Анкета на Рејтинг: 52,5% од граѓаните на Скопје сметаат дека состојбата во градот е подобрена во последните 4 години
Стабилни финансии, одговорна локална самоуправа, подобри услуги за граѓаните – реформа за унапредување на фискалната децентрализација
Пладневен преглед: Време е ЕУ да го испорача ветеното, прв Социо-еколошки форум во Скопје, кој ќе ја наследи незамнеливата Меркел
Вечната мантра – Ние и тие
Германија гласа: Кои се фаворитите?
Преглед на денот: Напредок на Северна Македонија во осум од вкупно 15 области, граѓаните ќе можат да се попишат на одредени локации во својата општина
Попладневен преглед: Каков предлог имал Мицкоски до Стевчо Јакимовски, трансмисија на вирусот во штипски училишта, Саше Политико нападнат од обезбедувањето на Арсовска
(ФОТО) Каква ароганција! Мицкоски го газеше местото за лица со посебни потреби за да го има на телевизија!
(ВИДЕО) Саше Политико: Телохранители на Данела Арсовска ме туркаа со лакти
Вистиномер: Коронавирусот е вирус, а не „токсични наночестички“ фрлани од небо!
Нова победа за Ѓорческа и пласман во полуфиналето во Визбаден
Ало Шефе, а Арсовска?
(ВИДЕО) Мицкоски му понудил на Стевчо Јакимовски да го постави за министер, ако не се кандидира за градоначалник на Карпош
Димитров: Односот со Бугарија се измести откако таа го прекрши Договорот за добрососедство
Пладневен преглед: Мицкоски „малоумно детенце“ во колумна на Андонов, омраза и теории на заговор за „разнебитување на Македонија“, притвор за лекарка
Теорија за релативноста
„Патриотски“ говор кој поттикнува омраза против „нео-врховистите“ во ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски
Ерменско-македонската каша-попара продолжува
Преглед на денот: Новата инвестиција на „Текнопанел“ од 16 милиони евра, со шесте пакет мерки на Владата спасивме од 60 до 80 илјади работни места, се препорачува трета доза вакцина
Next
Prev

(ВИДЕО) НАТО Центар за поддршка ќе им помага на домашните компании да учествуваат на тендери на Алијансата

Преку НАТО Центар за поддршка на домашните компании што од денеска ќе функционира во Министертсвото за одбрана, фирми од земјава ...

Прочитај повеќе

ПОЛИТИКА

Стабилни финансии, одговорна локална самоуправа, подобри услуги за граѓаните – реформа за унапредување на фискалната децентрализација

Фатмир Бесими. Фото: МИА

ФАТМИР БЕСИМИ Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно...

Прочитај повеќе

РЕНДГЕН

ИНТЕРВЈУ