fbpx
 
Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример за како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет
Ердоган прогласи еднонеделна жалост; Турската нуклеарна безбедност не е загрозена
Фон дер Лајен: Стоиме до Северна Македонија, предлагаме помош од 100 милиони евра
Тимовите на СДСМ и Алијансата за Албанците ги привршуваат преговорите за проширување на владината коалиција
Украински воен персонал пристигна во Обединетото кралство за обука на „АС90“
Рестрикциите за струја останаа неостварена желба на опозицијата, домашните капацитети ги задоволија потребите на граѓаните
Во Украина од руската агресија убиени 461 деца
Ковачевски изрази длабоко сочуство за изгубените животи во земјотресот во Турција
Домашните опскуранти од групата „TNT“ не успеаја во својата аудиција, а Бугарите манифестираат недемократско однесување
Ковачевски: Каменувањето на македонскиот клуб во Благоевград е чин на вандализам кој најостро го осудувам
Новинари и граѓани со честитки и пофалби до македонската полиција: Безбедноста на највисоко ниво, достоинството сочувано!
Отворено писмо до претседателот Пендаровски: Кога најлошиот ученик ја силува учителката на животот!?
Ниту стотици Бугари, ниту полиција од Софија, институциите на висина на задачата- само Гоцевиот културен натпревар има смисла за иднината
Бројот на повредени во руските ракетни напади врз Харкив се искачи на пет
Реакција на бугарско МНР: Северна Македонија им зададе сериозен удар на билатералните односи
Руски МиГ полета од Белорусија, објавена тревога. 500.000 луѓе останаа без струја
Пречекани украинските бранители ослободени од руско заробеништво. Зеленски: Украина ќе го одржи Бахмут
Бугарската делегација се поклони пред гробот на Гоце Делчев
Јотова: Само со гаранција за правата на Бугарите во Северна Македонија, земјата ќе има место во ЕУ
Уапсени тројца Бугари кои навредуваа и туркаa полицајци на граничниот премин Деве Баир
Next
Prev

Ковачевски – ОБСЕ „Квинта“ амбасадори: Северна Македонија е позитивен пример за како низ дијалог се наоѓаат решенија кои водат кон стабилност и просперитет

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска се сретнаа со амбасадорите на земјите од Квинта. Станува...

Прочитај повеќе

ПОЛИТИКА

На Струга паркинг да имам

Апат Апатијевич Апатиев Паркинг Град Струга заедно со Општина Струга објавува конкурс за најдобра професионална и аматерска фотографија на тема...

Панел експерти од СЗО почна расправа за евентуално укинување на вонредната состојба во врска со Ковид-19

Меѓународен панел на експерти денеска започна расправа за укинување на вонредната состојба во јавното здравство поради Ковид-19, а Светската здравствена организација (СЗО) треба да ја објави својата одлука најрано во понеделник, велат извори од телото со седиште во Женева, пренесува Хина. На почетокот на состанокот, генералниот директор на СЗО Тедрос Аданом Гебрејесус...

ДКСК: Прекршочни налози за повеќе општински советници, директори и членови на управни одбори кои истовремено извршуваат и други функции

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 81 седница информираше за извршена редовна проверка на поднесените Изјави за...

СВЕТ

Маричиќ: Нови 53 милиони евра за Северна Македонија од Европската комисија за инвестиции во енергетиката и животна средина

 Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ преку својот Фејсбук профил информираше дека од страна на Европската комисија на Северна Македонија...