fbpx
Tuesday, 21 September 2021

РЕПУБЛИКА

Се истражува оштетувањето на електричната табла до прилепската модуларна болница каде има 17 пациенти

Нема никакви проблеми со функционирањето на модуларната болница по Прилеп по инцидентот со оштетувањето на таблата за напојување со електрична...

Прочитај повеќе

Битиќи во посета на Крушево: Владата инвестира во поддршката на туризмот, Северна Македонија има голем потенцијал за развој на оваа гранка

Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, извршија увид на завршните активности...

Прочитај повеќе

ЈО ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, се очекува брза и успешна истрага

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за...

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Црвениот тепих за филмофилите беше поставен...

Прочитај повеќе
Page 1 of 272 1 2 272