fbpx
Saturday, 17 April 2021

РЕПУБЛИКА

Инфраструктурни проекти во централното подрачје на Битола

 Општина Битола ги интезивира инфраструктурните проекти во централното градско подрачје. Од тамошната локална самоуправа информираат дека денеска почнаа реконструктивните зафати на вториот...

Прочитај повеќе

Богдановиќ: Инвеститорот поднесе барање за градежна дозвола за зградата спроти „Холидеј ин“, но јас не сум дал правосилност

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ денеска потврди дека инвеститорот преку е-системот на Општината поднел барање за градежна дозвола за...

Прочитај повеќе

Јасмина Шилегова: Луѓе со големо срце, вдомете го Рекс, заслужува семејство кое добро ќе се грижи за него!

Јасмина Шилегова, сопругата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, на социјалните мрежи сподели трогателна приказна за кучето Рекс на кое...

Прочитај повеќе

Скопјани дишат чист воздух и во првиот квартал од оваа година: Праволиниски пад во првите три месеци на нивното на ПМ10

Загадувањето на воздухот во главниот град бележи пад во првиот квартал од оваа година, во споредба со истиот период претходните...

Прочитај повеќе

Жители на Ново Маало: Презентираниот план за Холидеј Ин е одличен, застануваме целосно зад реализација на проектот

По денешната јавна презенатација на планот од страна инвеститорот, ние жителите на Ново Маало ја информираме јавноста дека целосно го...

Прочитај повеќе

„МГ Фешн“: Руинираниот простор во центарот на Скопје, сакаме да го претвориме во нов зелен, урбан и модерен комплекс

„МГ Фешн“ сака искуството од проектот „Скопје сити мол“ да го примени на градежната парцела 1.1 на паркингот спроти „Холидеј...

Прочитај повеќе

(ФОТО) Фирма од семејството Заеви, повторно донира амбулантно возило за струмичката болница

Фирма на семејството Заеви, компанијата „Тотал Инженеринг”, денеска донираше комплетно опремено амбулантно возило за транспорт на пациенти на струмичката болница....

Прочитај повеќе
Page 1 of 212 1 2 212