fbpx

ОБРАЗОВАНИЕ

МОН: Со новиот пакет антикризни мерки, поддршка од 16,3 милиони евра за учениците и студентите до крајот на учебната година

Министерството за образование и наука во соопштение наведува дека со новиот, деветти по ред пакет антикризни мерки кој Владата го...

Прочитај повеќе

Тренчевска: Преку програмите за воспитание и образование влијаеме на подобра социјална интеграција и личен развој на децата

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денес се обрати на вториот состанок на советодавната група на РОМАКТЕД програмата....

Прочитај повеќе

Градска.мк: Директорка од Зрновци преку училишната сметка си купила гејмерска столица, хибриден брич, блендер

Основното училиште „Синиша Стоилов“, во Зрновци нема своја веб страна, а фејсбук профилот не е ажуриран од 2022 година, додека пак...

Прочитај повеќе
Page 1 of 35 1 2 35