fbpx

РЕНДГЕН

Курти очекува меѓународните фактори да ја осудат Србија за неспроведување на договорот од Охрид

Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека очекува меѓународните фактори да го осудат однесувањето на Србија за неприменување на договорот...

Прочитај повеќе
Page 1 of 41 1 2 41