fbpx
Tuesday, 21 September 2021

СКАНДАЛИ

Дали Митко Јанчев, за глас повеќе, си поиграл со лозарите и организирал „напад“ врз винаријата „Тиквеш“?

Митко Јанчев, надежта на прогресивната десница во земјава, ѝ приреди непријатно изненадување на кавадарчани и на јавноста. Дали се работи...

Прочитај повеќе

Несогласувања во ВМРО-ДПМНЕ: За Пандов, Апасиев е „тртка“, Мицкоски ќе бара сопартијците во втор круг да гласаат за Левица

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ Александар Пандов и претседателот на партијата, Хрисијан Мицкоски не се согласуваат кога станува збор...

Прочитај повеќе

Наќе Чулев бил министер за внатрешни работи кога била распишана потерницата за дипломатот, вели Спасовски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на реконструираниот објект во Куманово, одговарајќи на новинарско прашање за македонскиот...

Прочитај повеќе

Маленко го изостави од списокот за стипендии младиот пливач Ѓуретановиќ, државен рекордер во четири дисциплини

Според кои критериуми се прават списоци за стипендии на млади спортски надежи во МК? Според постигнати резултати, или според лична...

Прочитај повеќе

Д-р Наумовски за СП: Пациентката не избега, постојано излегуваше од прозорец, испишана е од болница

Главниот инфектолог во гостиварската болница, доктор Ратко Наумовски, за „Слободен печат“ објаснува што точно се случило со пациентката која беше...

Прочитај повеќе

„Кој се тепа, тој се сака“: Села од „човек кој не го признава македонскиот идентитет“ до коалициски партнер на Мицкоски

По низа обвинувања и четири години опозиција, ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците ќе се поддржуваат за локалните избори. Не соопштија...

Прочитај повеќе
Page 1 of 53 1 2 53