fbpx
Saturday, 17 April 2021

СКАНДАЛИ

Костадинов: Сакам да се извинам за срамот кој сакал или не сакал го споделувам заради пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

  Костадин Костадинов од СДСМ, преку објава на Фејсбук, со извинување до граѓаните за вчерашните ситуации во Парламентот, како што...

Прочитај повеќе

Даниела Маркоска: Бев физички и вербално нападната од Мицевски, за да не добијам право на збор

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, на вчерашната собраниска седница, од координаторот на пратениучката група на ВМРО-ДПМНЕ Мицевски, беше...

Прочитај повеќе

„Документот“ на Јанша за завршување на распадот на СФРЈ, повикува и на враќање на Никола Груевски

По вчерашната информација дека премиерот на Словенија, Јанез Јанша, испратил неофицијален „нон-пејпер“ документ до Брисел, во кој се бара поделба...

Прочитај повеќе

Христоски: Претседателката од ОК ВМРО-ДПМНЕ Крушево, „дивееше“ со возило, направи сообраќајна незгода и избега од местото на настанот

Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски, реагира на, како што вели, дивеењето со возило по крушевските улици на Билјана Проеска претседателката...

Прочитај повеќе

Владата најостро ги демантира лагите на пратеникот Милошоски дека наводно „Заев и Спасовски делеле македонски пасоши на терористи од ИСИС”

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев...

Прочитај повеќе

Трајче Заев демантира: Споменатото комбе од акцијата на МВР не е сопственост на фирма на Заеви, ниеден од уапсените не е вработен во фирма на Заеви

Трајче Заев, братучедот од премиерот Зоран Заев, кој од некои медиуми беше обвинет дека запленетото комбето од акцијата на МВР...

Прочитај повеќе
Page 1 of 47 1 2 47