Monday, 10 August 2020

Свадба е голема – Ќе го ротирале Еленовски, еден ден ќе бил Албанец, другиот ден ќе се ротирал како Македонец?

пишува: ЈАНЕ ЃОРЃИОСКИ Доцна синоќа, така добро темпирано, „сериозни медиуми“ јавија дека ГОТОВО - постигнат е договор помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и...

Прочитај повеќе

Честито Влада! Мицкоски го прифатил премиерот на Ахмети, се согласил на Северна, законот за јазици и договорите со Бугарија и Грција?

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Честито Влада! Мицкоски го прифатил и признал името Северна Македонија, Договорот со Бугарија, Договорот со Грција, Законот...

Прочитај повеќе

„Мистериозни лица“ му ги купиле пратениците на шпиц-миц, а судијата Панчевски, хејтерот, ќе оди на заслужена робија

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА УШТЕ НЕ ФОРМИРАЛ ВЛАДА, а Зоран Заев веќе редуцира министерства, администрација и јавни служби. Лајк! Без сомнение,...

Прочитај повеќе

Јанчев за европско вемеро, Тимчо не го дава, Талат уморен, охриѓани немет мир, почна востанието во крушевско, жедта за власт…

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА СИМБОЛИЧНО, два дена пред Илинден, Митко Јанчев тргна во освојување на тронот на вемеро. Така барем изгледа...

Прочитај повеќе
Page 1 of 15 1 2 15