Friday, 25 September 2020

ПРАВДА

Вештак во ,,Монструм”: Има неточни податоци во вештачењето на земјата од Смилковско Езеро и Враживир

Поранешно надворешно обезбедување на МРТВ, сегашен инспектор за општ криминал во СВР Тетово, Арменд Ганиу, денеска сведочеше во случајот ,,Монструм”,...

Прочитај повеќе

Премиерот Заев со холандскиот амбасадор Јан Коп: Решени сме да воспоставиме функционална правда за ефикасна борба со криминалот и корупцијата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Дирк Јан Коп, амбасадор на Кралството Холандија во...

Прочитај повеќе

Маричиќ за Тв 24: Мое мислење е дека ревизијата треба да почне од случаите на ОЈО за организиран криминал и СЈО кои се одолговлекуваа

Механизмот како ќе се прави ревизија на дел од судските процеси сѐ уште се прецизира вели во 24 анализа министерот...

Прочитај повеќе
Page 1 of 98 1 2 98