fbpx
Tuesday, 18 January 2022

ЗЕЛЕНА

СДСМ: Арсовска покажува неспособност, крати средства за животна средина, укинува еколошки превоз во време кога скопјани дишат загаден воздух

Данела Арсовска, градоначалничка од ВМРО-ДПМНЕ, во изминатите 2 месеци не реализираше ниту еден еколошки проект, не презема ниту еден чекор,...

Прочитај повеќе

СДСМ: Арсовска нема ниту една мерка за борба против загаден воздух а крати средства за животна средина

Градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, нема ниту мерка, ниту еден проект за почист воздух во Скопје. Дополнително Арсовска ги намали...

Прочитај повеќе

Атрибутите што го ставија Охридскиот регион под капата на УНЕСКО под континуирана ерозија предизвикана од човечкиот фактор

Две години бргу ќе поминат…Тоа беа главно реакциите кај јавноста на одлуката на Комитетот за Светско наследство при Организацијата на...

Прочитај повеќе
Page 1 of 93 1 2 93