fbpx

ЕВРОПСКА УНИЈА

ЕУ подготвува директива за заштита на новинарите и граѓанските активисти од неосновани тужби

Советот на ЕУ и Европскиот парламент рано изутринава постигнаа политички договор за директивата за заштита на новинарите и активистите за...

Прочитај повеќе

Борел: Северна Македонија припаѓа на ЕУ, тоа е заедница на вредности, не само заедница на интереси

Потпретседателот на Европската комисија и висок претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Жозеп Борел, на заедничката прес...

Прочитај повеќе

Ковачевски за средбата со Борел: Ние двајца јасно се согласуваме дека нашата ЕУ интеграција мора да продолжи

Премиерот Димитар Ковачевски изрази задоволство што денес бил повторно домаќин на почитуваниот висок претставник на Европската унија за надворешни работи...

Прочитај повеќе

Абдиу-Халили од Брисел: Поглавјето 12 важно за здравјето на нашите граѓани, нема ништо поважно од здрава и безбедна храна

Поглавјето 12 е важно за здравјето на нашите граѓани, нема ништо поважно од здрава и безбедна храна, истакнала заменик главниот...

Прочитај повеќе

ПОВЕЌЕ ОД СКАНДАЛ! Додека Мицкоски најавува преговори со проруската Левица, неговата портпаролка го дотепа – било нормално да не сакаат влез во ЕУ

Вмровската портпаролка Митева вечерва на Канал 5 се обиде да ги одбрани ставовите на својот шеф Мицковски, но наместо тоа...

Прочитај повеќе
Page 1 of 101 1 2 101