fbpx
Saturday, 24 September 2022

TECH FRONT

Македонското студио за анимација и ефекти ФХ3Х стана дел од светската групација Синесајт, во следните пет години планираат вработување на 120 лица годишно

Македонското студио за продукција на анимација и визуелни ефекти ФХ3Х стана дел од светски познатата групација за визуелни ефекти –...

Прочитај повеќе

Битиќи: Преку НИПП порталот со еден клик може да се пристапи до огромен број просторни податоци

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска имаше видео обраќање на годишната „GDi Solutions...

Прочитај повеќе

Тимот 3Д Фактори меѓу победниците на третиот онлајн натпревар во Западен Балкан за најдобри дигитални решенија

Регионалниот совет за соработка ги претстави победниците на третиот онлајн натпревар во Западен Балкан за најдобри дигитални решенија, Балкатон 3.0....

Прочитај повеќе
Page 1 of 71 1 2 71