fbpx
Thursday, 23 September 2021

КОМЕНТАРИ

Историјата се повторува: Лажните анкети од кујната на ВМРО-ДПМНЕ најавуваа победа на Коце Трајановски со 10% на локалните избори во 2017

Пред секои избори пропагандната кујна на ВМРО-ДПМНЕ шири резултати од лажни анкети спроведени од сомнителни агенции, институти или организации. Најновата...

Прочитај повеќе

Демант од Митко Јанчев: Тоа што „Кожувчанка“ има бизнис релации со „Тиквеш“ нема врска со пласманот на грозје и со мојата градоначалничка функција

По објавувањето на коментарот под наслов „Дали Митко Јанчев, за глас повеќе, си поиграл со лозарите и организирал „напад“ врз...

Прочитај повеќе

Јасно е зошто не е пратеник – Мицкоски си ги толкува Уставот и законите како што му одговара

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно покажува дека е залутан во политиката со неговата последна изјава. Тој го повика министерот...

Прочитај повеќе

Мицкоски пак ги „измеша лончињата“, не ги разбира основните принципи на парламентарната демократија, ќе барал оставки од Филипче и Хасани на собраниска седница

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, со нова „брилијантна“ идеја. Тој на денешната прес-конференција (12 септември) најави дека на редовната седница...

Прочитај повеќе

Дали Митко Јанчев, за глас повеќе, си поиграл со лозарите и организирал „напад“ врз винаријата „Тиквеш“?

Митко Јанчев, надежта на прогресивната десница во земјава, ѝ приреди непријатно изненадување на кавадарчани и на јавноста. Дали се работи...

Прочитај повеќе

За глас повеќе, не се бираат средства – трагедијата во Тетово се користи за партиски интереси

Среде тридневна жалост по трагедијата која се случи во тетовската модуларна болница, каде животот го загубија 14 лица, опозицијата продолжува...

Прочитај повеќе
Page 1 of 10 1 2 10