fbpx

ИНФО ПИТ

Изменет режим на јавен превоз и работното време на продажните места на ЈСП за време на Министерскиот совет на ОБСЕ

Jавниот превоз утре, среда (29.11.2023 год) и в четврток (30.11.2023 год), поради одржување на Министерскиот совет на ОБСЕ, ќе функционира...

Прочитај повеќе

МВР: Пунктовите за вадење лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време, граѓаните да ги почитуваат термините

Пунктовите за фотографирање и издавање на лични документи утре и задутре ќе работат со полно работно време, граѓаните кои имаат...

Прочитај повеќе

Во Тетово и на Попова Шапка врнежи од снег, на Стража и Пресека врнежи од дожд и снег, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено

За потребите за изградба на експресниот пат А2 делница Длабочица - Чатал, денеска ќе се изведува минирање. Предвиден е времен...

Прочитај повеќе
Page 1 of 290 1 2 290