fbpx

РЕГИОН

Рама оптимист дека ќе бидат исполнети барањата поставени од Европската унија и од Косово и од Србија

Албанскиот  премиер Еди Рама им се заблагодари на францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и шефот за надворешна...

Прочитај повеќе
Page 1 of 439 1 2 439