fbpx
Friday, 27 May 2022

РЕГИОН

Вучиќ за РТС: Отворен Балкан има загарантиран успех, но ние никого нема да молиме

Српскиот претседател Александар Вучиќ на Светскиот економски форум во Давос, зборувајќи за иницијативата Отворен Балкан и Северна Македонија, во интервјуто...

Прочитај повеќе

Протест на косовските болничари: „Одговорете ни до 16 часот, зашто во 17 сме на курс по германски“

Косовските болничари и помошниот медицински персонал ангажиран за справувањето со пандемијата на Ковид-19 денеска излегоа на протест пред Министерството за...

Прочитај повеќе

Грчката комисија за имунизација не препорачува масовна вакцинација против мајмунски сипаници, туку само во одредени случаи

Не постојат знаци за масовна вакцинација за заштита од мајмунските сипаници, поради епидемиолошките и клиничките карактеристики на болеста, соопштија од...

Прочитај повеќе

Отворени „Денови на македонската култура“ во организација на Македонците во Белград

Во организација на Здружението на Македонци „Македониум“ во Белград се одржува 11-та традиционалната културна манифестација „Денови на македонската култура „Допирот...

Прочитај повеќе
Page 1 of 299 1 2 299