ИЗБОРИ

Предвремени избори во општините Гостивар, Аеродром и Сарај, или измени во законот за локална самоуправа?

Според актуелниот Закон за локална самоуправа во општините Сарај и Гостивар, треба да се одржат предвремени парламентарни избори, додека во...

Прочитај повеќе

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата на Европскиот фронт за решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд на синоќа одржана јавна расправа ја одби како несонована тужбата поднесена од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори...

Прочитај повеќе

Управниот суд оформи предмет за тужбата од Европскиот фронт на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

Управниот суд соопшти дека е оформен предмет за тужбата што синоќа ја поднесе Коалицијата „Европски фронт“ на решението на Државната...

Прочитај повеќе

Коалицијата „Европски фронт“ поднела тужба пред Управниот суд на решението на ДИК за прегласувањето во Желино

До Управниот суд синоќа е пристигната тужба од Коалицијата „Европски фронт“ на решението на Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето...

Прочитај повеќе

Обвинителство: Атентатот на словачкиот премиер Фицо се истражува како обид за убиство со предумисла

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител...

Прочитај повеќе
Page 1 of 264 1 2 264