fbpx
Saturday, 24 September 2022

ЗДРАВСТВО

Рената Младеновска е нова в.д. директорка на Државниот санитарен и здравствен инспекторат

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница ја разреши Иринка Сотирова-Бухова од должноста в.д. директор на Државниот санитарен и...

Прочитај повеќе

Од 1 октомври малолетните со цистична фиброза ќе се лекуваат на Детска клиника, а полнолетните на Пулмологија

Од 1 октомври 2022 година сите пациенти со цистична фиброза  на возраст до 18 години ќе се лекуваат на Универзитетската клиника...

Прочитај повеќе

Ковачевски: Апаратот за зрачна терапија од понова генерација ќе овозможи квалитетен здравствен третман на онколошките пациенти во болницата „8 Септември”

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски по повод Денот на независноста денеска заедно со министерот за здравство Беким Сали присуствуваа на...

Прочитај повеќе

Додека тече истрагата во Обвинителството за Клиниката „Жан Митрев“, неколку пациенти дадоа поддршка со лични искуства

Паралелно додека тече истрагата во Обвинителството за случајот со Клиничката болница „Жан Митрев“, неколку пациенти кои тврдат дека успешно биле...

Прочитај повеќе
Page 1 of 9 1 2 9