fbpx

МЕДИУМИ

Блинкен најави ограничување на визите за САД, за израелските екстремисти одговорни за насилството на Западниот Брег

Американскиот државен секретар Антони Блинкен во текот на вчерашниот ден  најави нова политика за спречување на екстремистичките израелски доселеници одговорни за насилството...

Прочитај повеќе

Сотировски: Секоја верска заедница мисли дека другата е фаворизирана, се трудиме да нема недоразбирања, бележиме прогрес во таа насока

„Секоја верска заедница мисли дека другата е фаворизирана и дека е во поповолна положба. Но, ако ги видите од страна,...

Прочитај повеќе

Спасовски: Партијата на Палевски треба да се дерегистрира, со политиканство и странски влијанија сакале да направат дестабилизација

„Такви политички партии, кои со не знам какви провиненции ги правеа, како таа што е формирана, мора да се дерегистрираат“...

Прочитај повеќе

Агелер: По назначувањето на Анѓушев, ќе следат и други назначувања, но останува на функционерите и граѓаните на оваа земја да побараат одговорност и промени

Амбасадорката на Соединетите американски држави, Анџела П. Агелер, во соопштение до јавноста посочи дека по означувањето на поранешниот вицепремиер Кочо...

Прочитај повеќе

Цело ВМРО-ДПМНЕ дезинформира, ја злоупотребија и болката и траумата по смртта на Вања за да манипулираат

Пишува: ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Јанушев манипулира, Ковачки лаже и признава дека лаже, Милошоски одамна дезинформира, Николоски коипикет на сопартијците во дезинформации,...

Прочитај повеќе
Page 1 of 456 1 2 456