Saturday, 26 September 2020

Ковид-19 во светот: Во Италија задолжително носење маски и на отворено заради зголемениот број заразени, Индија руши црни рекорди

Според најновите податоци, во светот со коронавирус досега се заразени 32.515.427 лицe. Од нив починале 989.329 пациенти, а оздравеле 23.997.693...

Прочитај повеќе

Астра Зенека нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Европските влади ќе плаќаат отштета за надминување на границата договорена со компанијата „Астра Зенека“ за можните последици од нејзината потенцијална...

Прочитај повеќе

Засилени дезинформаците и црната пропаганда во Русија, на мета – Навални, протестите во Белорусија, САД и ЕУ

Сервисот на ЕУ за проверка на информациите од Источната наменска група на ЕУ euvsdisinfo.eu ги расчленува различните дезинформации што се пласирани...

Прочитај повеќе
Page 1 of 263 1 2 263