fbpx

Tag: Дејвид Гир

Костадиновска-Стојчевска на промоцијата на обновеното пацио: Заводот и музеј Битола е една од институциите што има најголема искористеност на европските фондови

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и евроамбасадорот Дејвид Гир, вчера присуствуваа и се обратија на свеченото отворање на комплетно реконструираниот ...

Ковачевски – Гир: Следниот чекор кон европската цел е важен за квалитетот на живот на македонските граѓани и за стабилноста во Европа

Премиерот Димитар Ковачевски, на средба со шефот на Делегацијата на Европската Унија во земјава, Дејвид Гир, ја реафирмираа силната поддршка ...

Page 1 of 3 1 2 3