fbpx

Tag: Франција

Francois Mori/AP Photo

Екстремно десничарската партија на Марин Ле Пен освои тројца сенатори во францускиот Сенат

Централнодесничарската Републиканска партија во Франција го задржа мнозинството во Сенатот по вчерашните дополнителни избори на кои екстремно десничарската партија на ...

Page 1 of 10 1 2 10