fbpx

Tag: Германија

Вагнер: Германија нема да дозволи „сиви зони“ во Европа, Северна Македонија има обврска да го почитува Преспанскиот договор

Северна Македонија има обврска да го почитува Преспанскиот договор, порачуваат од германското Министерство за надворешни работи, откако на инаугурацијата, новоизбраната ...

Во Германија почна судењето против деветмина обвинети од екстремно десничарското движење „Граѓаните на Рајхот“

Судскиот процес против девет осомничени членови на екстремно десничарската група предводена од германскиот принц Хајнрих Тринаесетти Ројс под обвинение за ...

Page 1 of 19 1 2 19