fbpx

Tag: Гир

Фото: МИА

Министерката Тренчевска и евроамбасадорот Гир им порачаа на младите да го засилат активизмот во рамки на караванот „Остави трага“

Со мултимедијален настан во Гостивар, како  дел од карванот „Остави трага“ и обраќања на министерката за труд и социјална политика ...

Ковачевски и Гир на експресниот пат Градско – Дреново: Милијарда евра досега преку ИПА за македонската инфраструктура

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, заедно со амбасадорот на Европската Унија во земјава, Дејвид Гир, како ...

Page 1 of 3 1 2 3