fbpx

Tag: извоз на жито

фото: ЕПА

Борел го осуди руското гранатирање на пристаништето Одеса и побара зајакнување на солидарните патеки на ЕУ за извоз на украинското жито

Одбивањето на Русија да учествува во Иницијативата за црноморско жито и руското блокирање на транспортните патишта во Црното Море бараат ...