fbpx

Tag: Курти

(ИЗБОР) Албански медиуми: Демонтирани 155 камери низ Тирана, уапсени 37 лица за незаконско поставување камери, во амбасадата на САД во Приштина денеска дискусија за Заедницата

Албанските медиуми известуваат дека во рамки  на операцијата „Фијет“ („Нитки“), во Тирана се демонтирани 155 камери , а уапсени се ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Курти бара поголема посветеност од ЕУ и САД за договорот со Србија, Интерпол ја демантира Брнабиќ, Бериша ќе го „руши“ Рама

И денеска во фокусот на албанските медиуми во регионот е решението за договор помеѓу Србија и Косово, а во продолжение ...

Page 10 of 10 1 9 10