fbpx

Tag: Курти

Ахмети: Курти отворено да каже дали ќе учествува на изборите, на Албанците во Македонија не им требаат многу партии

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети во интервју за косовската телевизија „РТК“ ја коментира средбата на косовскиот премиер ...

Средба Ковачевски- Курти во Виена: Мирно решавање на отворените регионални прашања е придонес за стабилен и просперитетен Западен Балкан

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во рамки на учеството на Виенскиот економски форум, денеска оствари билатерална ...

Page 1 of 10 1 2 10