fbpx

Tag: меѓународното право

Izvor: Univerzum HD Media/N.M.

Вучиќ: Курти сам призна дека ги прекршиле нормите на меѓународното право, Пирц: Дијалог, дијалог, само дијалог

Српскиот претседател Александар Вучиќ по средбата со словенечката претседателка Наташа Пирц Мусар на прес-конференцијата, зборувајќи за апсењето на припадниците на ...