fbpx

Tag: медицински тимови

Сали: До синоќа се пријавени 150 доброволци, два тима веднаш се подготвени да се упатат кон погодените места од земјотресот, чекаме одговор од турските власти

 Министерот за здравство Беким Сали денеска во изјава за медиумите кажа дека на јавниот повик што го објави Министерството за ...