fbpx

Tag: Мекалистер

Мекалистер: ЕУ правеше грешки и не ги исполни своите ветувања во процесот на проширување, како што е случајот со Северна Македонија

Претседателот на Комисијата за надворешна политика на Европскиот парламент, Дејвид Мекалистер денеска изјави дека Европската Унија правела грешки во процесот ...