Tag: мисли

(ГАЛЕРИЈА) Светлечки видеопроекции со стихови и мисли од македонски дејци и писатели по повод Денот на македонскиот јазик

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска денеска на својот фејсбук-профил објави галерија од синоќешните светлечки видеопроекции со стихови и мисли ...