Tag: РТШ (Њујорк Тајмс)

(ИЗБОР) Албански медиуми: Тензии во албанското собрание, „Пирамидата“ во Тирана – нов „Тел Авив на Балканот“, Албанија се соочува со масовна имиграција

И денеска во албанското собрание е тензично, односно, се бара исклучување на 6 пратеници од опозицијата, јавуваат албанските медиуми. Во ...