Tag: руски прокси лидери

Москва подготвува услови за дестабилизација на Молдавија додека рускиот прокси лидер во окупираниот регион Придњестровје повикува на воена подготвеност

Официјални лица и гласноговорници на Кремљ продолжуваат да поставуваат услови за дестабилизација на Молдавија, најверојатно како дел од напорите да ...