fbpx
Saturday, 17 April 2021

Во Бугарија го распуштија Националниот оперативен штаб за координација на борбата со Ковид-19

Бугарскиот Национален оперативен штаб е распуштен, соопшти прес-службата на Советот на министри. Тоа значи дека неделните брифинзи на седиштето се...

Прочитај повеќе

Словенечкиот „нон-пејпер“ официјален Брисел не го видел, реакции на балканските политичари

Откако словенечкиот портал „Нецензурирано.си“ денеска го објави неофицијалниот дипломатски документ „нон-пејпер“ со наслов „Западен Балкан – патот напред“, темата за...

Прочитај повеќе

Рама: Во Албанија викендов ќе пристигнат 90.800 вакцини „АстраЗенека“ преку Ковакс системот

Албанскиот премиер, Еди Рама, најави дека претстојниов викенд во земјата ќе пристигнат 90.800 вакцини „АстраЗенека“, преку Ковакс системот. Преку објава...

Прочитај повеќе

Бугарскиот Парламент на првата седница ќе го повика Борисов да даде отчет за својата работа

Новоизбраната претседателка на бугарскиот Парламент, Ива Митева, денеска соопшти дека на првиот претседателски совет била донесена одлука пратениците да немаат...

Прочитај повеќе

„Документот“ на Јанша за завршување на распадот на СФРЈ, повикува и на враќање на Никола Груевски

По вчерашната информација дека премиерот на Словенија, Јанез Јанша, испратил неофицијален „нон-пејпер“ документ до Брисел, во кој се бара поделба...

Прочитај повеќе
Page 1 of 207 1 2 207