fbpx

Tag: Договор од Преспа

Фон дер Лајен до Силјановска Давкова: За пат кон ЕУ потребно е целосно почитување на обврзувачките договори, вклучително и Договорот од Преспа

Претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен во објава на Икс и порача на новоизбраната претседателка Гордана Силјановска Давкова ...

Шефот на грчката дипломатија Герапетритис: Патот на Северна Македонија кон ЕУ поминува и преку верното придржување до Договорот од Преспа

Во однос на Северна Македонија, повеќепати нагласив дека патот на земјата кон Европската Унија поминува и преку верното придржување до ...