fbpx

Tag: експлозии

Индустриска зона Запорожје, Украина (фото извор: www.encyclopediaofukraine.com)

Енергоатом соопшти дека руските сили се одговорни за синоќешното и денешното гранатирање на нуклеарката Запорижја

Украинскиот оператор на нуклеарната централа Запорижја соопшти дека руските сили се одговорни за синоќешното и денешното гранатирање, објави Ројтерс, а ...