fbpx

Tag: евроинтегративни процеси

Фото: МНР

Средба Османи – Ескобар: Забрзувањето на евроинтегративните процеси на земјите од Западен Балкан од клучно значење за стабилноста

Актуелните состојби во Западен Балкан беа во фокусот на разговорите на денешната средба меѓу министерот за надворешни работи Бујар Османи ...