fbpx

Tag: Фон дер Лајен

Претседателката на Еврокомисијата повика на „нов консензус“ во услови на „поларизација“ околу земјоделскиот сектор

ЕУ треба да ја надмине „поларизацијата“ во својот земјоделско-прехранбен сектор преку дијалог, побара денеска шефицата на Европската комисија Урсула фон ...

Page 1 of 4 1 2 4