fbpx

Tag: харкив

Доенче загина кога руски проектили погодија породилно одделение во регионот Запорижја, двајца цивили загинаа во гранатирањето на Купјанск

Руските напаѓачи пукаа во породилното одделение на болницата во Вилњанск, убивајќи едно новороденче во текот на ноќта во средата, 23 ...