fbpx

Tag: Холокаустот

Зеленски: Украина се сеќава на милионите жртви на Холокаустот, рамнодушноста и омразата убиваат и денес

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска по повод Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на Холокаустот истакна дека „рамнодушноста и омразата“ ...