fbpx

Tag: Литванија

Алексеј Навални и Леонид Волков. Фото: Скриншот

Помошникот на Навални, Волков нападнат со чекан и солзавец во Литванија, веднаш по нападот вети дека ќе ја продолжи борбата против Путин

Долгогодишниот помошник на покојниот руски опозициски лидер Алексеј Навални, Леонид Волков, бил нападнат со чекан и испрскан со солзавец во ...

Page 1 of 2 1 2