fbpx

Tag: МЕМО

Битиќи: Историски ден, Северна Македонија доби сопствена берза која ќе овозможи транспарентно тргување со електрична енергија

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, се обрати на настанот организиран од Националниот ...